X

بخش ها و خدمات

بخش ها و امکانات

بخشهای ویژه ICU

بیمارستان ایرانمهر دارای 3 بخش ویژه آی سی یو شامل آی سی یو جنرال و آی سی یو مديكال و آی سی یو قلب باز می باشد که با ظرفیت کامل تخت مشغول ارائه خدمات به بیماران بدحال ودر شرایط ویژه از جمله بیماران پس از انجام جراحی های بزرگ ، جراحی های قلب باز ، جراحی های مغز و اعصاب ، بیماران تصادفی ، بیماران با مشکلات تنفسی و بیماران با مشکلات داخلی بدحال و داخلی مغزو اعصاب نظیر سکته های مغزی  می باشد .کلیه  این بخشها مجهز به پیشرفته ترین و مدرنترین امکانات و تجهیزات بوده و آماده پذیرش و ارائه خدمات ویژه به بیماران بدحال می باشد . کارکنان مجرب و دلسوز این بخشها بطور مرتب آموزشهای لازم ضمن خدمت در رابطه با جدیدترین شیوه های مراقبت از بیماران بدحال را می گذرانند و به ازاي هر تخت يك پرستار با توجه به شرايط بيمار در نظر گرفته شده است پزشک متخصص بیهوشی بصورت 24 ساعته در این بخش ها حضور فعال دارد .


بخش ویژه CCU

بیمارستان ایرانمهر دارای بخش CCU با 12 تخت فعال بوده که در طبقه اول واقع شده است . این بخش براساس آخرین استانداردهای ساختار فیزیکی ، تجهیزاتی طراحی شده و آماده ارائه خدمات ویژه به بیماران قلبی با شرایط حاد می باشد
از نکات بارز این بخش حضور پزشک متخصص بصورت 24 ساعته و برخورداری از تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی کارامد و مجرب می باشد .این بخش آماده ارائه خدمات به بیماران با مشکلات قلبی ، فشارخون،حملات ایسکمی قلب و سکته های حاد قلبی می باشد .


اتاقهای عمل


بیمارستان ایرانمهر دارای اتاقهای عمل جراحی متشکل از 6 اتاق عمل جراحی جنرال و 1 اتاق عمل جراحی قلب باز مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات روز بوده که بعنوان یک بخش فوق تخصصی کلیه اعمال جراحی تخصصی شامل جراحی های عمومی ، ارتوپدی ، اورولوژی ، مغز و اعصاب و ستون فقرات ، جراحی گوش و حلق و بینی ، زنان ، ترمیمی ، زیبایی ، کلیه ، قفسه سینه ، لاپاراسکوپی ، زیبایی و جراحی های تخصصی اطفال توسط جراحان با تجربه ، متبحر و مجرب همه روزه در این بخش صورت می گیرد .


بخش اورژانس
بخش اورژانس بیمارستان ایرانمهر دارای 5 تخت فعال تحت نظر ،3 تخت اورژانس سرپایی ، یک اتاق مجهز CPR ، اتاق ایزوله ، اتاق اکو ، اتاق عمل و فضای تریاژ می باشد که در تمام ساعات شبانه روز علاوه بر پزشکان اورژانس پزشک متخصص قلب در آن مستقر بوده و به ویزیت بیماران می پردازدو مشورت فوری با پزشک آنکال کلیه رشته های تخصصی و فوق تخصصی در هر لحظه امکانپذیر است . آنچه این بخش از بیمارستان را از مرکز دیگر متمایز می سازد وجود اتاق عمل مجهز سرپایی می باشد که به تجهیزات کامل مجهز می باشد . ضمناً با فعال بودن واحدهای تصویربرداری نظیر MRI ، سي تی اسکن ، سونوگرافی ، ماموگرافی و تراکم استخوان در تمام ساعات شبانه روز کلیه مراحل تشخیصی درمانی در این مرکز انجام می گیرد .

 

بخشهای بستری

بیمارستان ایرانمهر دارای 12 بخش بستری شامل بخشهای جراحی ، داخلی، اطفال و زنان زايمان می باشد که دارای اتاق های خصوصی لوکس ، عادی ، اتاقهای دو تخته و سه تخته با امکانات رفاهی نظیر مبلمان ، یخچال ، تلویزیون ، تلفن ، چای ساز و... می باشد .
از خصوصیات بخشهای بستری وجود پزشکان متخصص مجرب ، کارکنان متخصص و دلسوز ، فضای فیزیکی مناسب و آرام امکانات آموزشی به بیماران می باشد .
ملاقات در ساعات مشخص آزاد بوده و همراه جهت بیمار با پرداخت هزینه همراه میسر می باشد . (  در زمان بیماری کرونا بیماران ممنونع الملاقات هستند)


بخش آنژیوگرافی


در این بخش کلیه خدمات تشخیصی و درمانی مداخله ای عروق نظیر آنژیوگرافی عروق (قلبی ، مغزی ، تخصصی) و آنژیوپلاستی جهت درمان اورژانسی سکته های حاد قلبی در کلیه ساعات شبانه روز با استفاده از پیشرفته ترین و مدرنترین دستگاه آنژیوگرافی و تجهیزات جهانی انجام می گیرد . همچنین کلیه اقدامات تشخیصی درمانی مداخله ای عروق غیر از موارد قبلی نظیر درمانهای مداخله ای جهت ناهنجاریهای مغزی ، شیمی درمانی موضعی و... با استفاده از تکنیکهای منحصر به فرد و متخصصین مربوطه صورت می گیرد .
از مشخصات بارز این بخش محیط آرام و کم تنش آن می باشد ضمن آنکه بخش مراقبتهای پس از آنژیوگرافی با 8 تخت فعال نیز در جوار آن واقع شده است که با استفاده از تجهیزات مدرن و مناسب و نیز پرسنل مجرب و کارآزموده مراقبتهای پس از انژیوگرافی را از بیماران بعمل می آورند .


بخش همودیالیز
این بخش در بیمارستان ایرانمهر با وجود دستگاههای مدرن و جدید و حضور پرسنل مجرب و با تجربه به ارائه خدمات به مراجعین می پردازد . این بخش دارای 4 یونیت برای بیماران می باشد که هر یونیت مجهز به دستگاه پیشرفته دیالیز و امکانات جانبی می باشد که در دو شیفت کاری  فعالیت دارد.


آندوسکوپی سیستم گوارش
در این دپارتمان کلیه عملیات آندوسکوپی سیستم گوارش اعم از گاستروسکوپی ، کولونوسکوپی تشخیص و درمانی نظیر درمان خونریزیهای گوارشی و نمونه برداریها و نیز تعبیه لوله گوارشی معده ای از طریق آندوسکوپی بدون جراحی توسط متخصصین صورت می گیرد .در کلیه مراحل انجام کار پزشک متخصص بیهوشی در کنار پزشک متخصص گوارش در واحد حضور فعال دارد .


بخش تصویربرداری


بخش تصویرداری بیمارستان ایرانمهر ، ، با وجود بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات تصویربرداری در خدمت پزشکان و مراجعین جهت تشخیص دقیق بیماریها می باشد . این مرکز با ارائه خدمات جامع و دقیق بصورت شبانه روزی کلیه خدمات تصویربرداری نظیر رادیولوژی ، MRI، سی تی اسکن ، سونوگرافی و ماموگرافی را در انواع مختلف انجام داده و همواره در تلاش است با ارائه نتایج دقیق رضایت مراجعین را تجلی نماید .
این مرکز کلیه پروتکهای تشخیصی ، تصویربرداریرا بطور کامل انجام می دهد . علاوه بر آن بسیاری از پروتکلهای مداخله ای درمانی نظیر نمونه برداریها و تخلیه مایعات از حفرات بدن تحت گاید سونوگرافی و سی تی اسکن به دست توانا و با تجربه متخصصین در این مرکز صورت می گیرد .


MRI
دستگاه MRI مورد استفاده در واحد تصویربرداری بیمارستان ایرانمهر از نوع GE و 1.5 تسلا با  قابلیت انجام کلیه خدمات MRI نظیر MRA,MRS,MRCP,MRV و تصاویر بازسازی شده و سه بعدی را دارا می باشد .


سی تی اسکن
دستگاه سی تی اسکن موجود از نوع مولتی اسلایس و 16 رتیکتور می باشد که قابلیت ایجاد تصاویربا کیفیت بالا را داشته و جهت انجام کلیه خدمات سی تی اسکن نظیر   سی تی اسپیرال ، سی تی آنژیوگرافی ، سی تی میلوگرافی ، سی تی سیترنوگرافی ، سی تی آنژیوگرافی سه بعدی ، HRCT و ..... در کلیه ساعات شبانه روز را دارا می باشد .


رادیولوژی
دستگاههای رادیولوژی این مرکز از نوع پیشرفته و با دقت بالا بوده که کلیه خدمات رادیولوژی را ارائه می دهد .


سونوگرافی
با وجود دستگاههای سونوگرافی پیشرفته در این مرکز امکان انجام کلیه خدمات سونوگرافی نظیر سونوگرافی بافت نرم ، پستان ، سونوگرافی از طریق واژینال  و رکتال ، تعیین سن حاملگی و بررسی وضعیت جنین ، سونوگرافی داپلر رنگی و .... در کلیه ساعات شبانه روز وجود دارد .


ماموگرافی
این واحد با استفاده از دستگاه پیشرفته و مدرن فیلیپس به ارائه خدمات ماموگرافی  با تعیین وقت قبلی می پردازد .


واحد طب فیزیک و توانبخشی
در این واحد کلیه خدمات تشخیصی و درمانی شامل شنوایی سنجی ، الکترومیلوگرافی ، گفتار درمانی ، فیزیوتراپی و کاردرمانی توسط کارشناسان با تجربه  با نظارت متخصص طب فیزیک و توانبخشی انجام می گردد و در صبح و بعدازظهر آماده پذیرش بیماران بستری و سرپایی می باشد .از نکات قابل توجه در این بخش استفاده از مجهزترین و کارآمدترین تجهیزات تشخیصی و درمانی در زمینه فیزیوتراپی و بازتوانی می باشد .


آزمایشگاه


آزمایشگاه بیمارستان ایرانمهر با پیشرفته ترین و دقیق ترین تجهیزات آزمایشگاهی کلیه خدمات آزمایشگاهی از جمله آزمایشات خونی ، هورمون ها ، پاتولوژی ، بیوشیمی ، هماتولوژی ، میکروبیولوژی و بسیاری از آزمایشات تخصصی دیگر را در کوتاهترین زمان ممکن با دقت مناسب انجام می دهد . آزمایشگاه همه روزه 24 ساعته  آماده پذیرش بیماران سرپایی با دستور انجام آزمایش یا جهت چکاپ  میباشد .


بخش شیمی درمانی
این واحد با ظرفیت چهار تخت همه روزه آماده ارائه خدمات شیمی درمانی به کلیه بیماران در حضور متخصصین انکولوژی می باشد . در این واحد با دارا بودن پرستاران با تجربه آموزش های کامل حین شیمی درمانی در رابطه با بیماری ، داروها و عوارض و تغذیه مناسب ارائه می گردد .

کلینیک های تخصصی

 

دی ان ان